Nadstavbové aktivity

V súčasnosti máme do rozvrhu zaradené dve pravidelné nadstavbové aktivity, ktoré majú inú štruktúru, než naše ostatné služby. Majú formu podobnú záujmovým krúžkom a sú teda určené pre menšie skupinky detí, ktoré sa aktivít zúčastňujú pravidelne. Program prinášajú pracovníci a každé stretnutie má zvolený cieľ a aktivity, ktoré k nemu povedú.

Cieľom nadstavbových aktivít je poskytnúť priestor na cielený rozvoj konkrétnych zručností a kompetencií detí a pracovať s deťmi individuálne, čo niekedy nie je úplne možné na ostatných aktivitách, ktorých sa často krát zúčastňuje veľké množstvo detí.

Projekt KPČN 

kpcn1

S nápadom na takýto projekt prišli sami mladí ľudia z Kopčian a spolu s pracovníčkami Ulity sa im podarilo teraz projekt zrealizovať. Ide o značku oblečenia, ktorej logo navrhli deti spolu s pomocou grafického dizajnéra. Tieto logá sme dali potlačiť na rôzne druhy oblečenia a v súčasnosti sa so skupinou teenagerov snažíme oblečenie “predávať” za dobrovoľný príspevok.

V rámci Projektu KPČN sa deti vo veku 13-20 rokov učia rôznym zručnostiam, ktoré sú veľmi praktické a využiteľné či už v súkromnom alebo pracovnom živote. Učia sa napríklad, ako si vyrátať cenu tovaru, ako tovar zabaliť, akými rôznymi spôsobmi sa dá predávať, ako vytvoriť stránku na facebooku, ako využívať marketing na predaj tovaru atď. Stretávame sa každý piatok medzi 14:30 a 16:30.

Tvorivé dielničky 

inline

Keďže veľa z detí, ktoré navštevujú naše komunitné centrum, rado vytvára rôzne výrobky, kreslí, maľuje, či využíva všelijaké ďalšie tvorivé techniky, naša kreatívna kolegyňa spolu s dobrovoľníčkami, im priniesla Tvorivé dielničky. Deti si na týchto dielničkach môžu vyrobiť tematické výrobky k rôznym udalostiam, ako sú napr. Vianoce, či Veľká noc. No aj v obdobiach medzi sviatkami je pre deti každý týždeň pripravená nová technika, ktorú si môžu vyskúšať.

Cieľom Tvorivých dielničiek je priniesť deťom medzi 7-11 rokmi voľnočasovú aktivitu, pri ktorej sa nie len naučia novým zručnostiam, ale pôsobí tiež arteterapeuticky a teda si môžu pri nej oddýchnuť od svojich každodenných starostí. Na dielničkach sa stretávame každý štvrtok medzi 15:00 a 16:00.