Leto s Ulitou

 

Ani sme sa nenazdali a letné prázdniny skončili. Možno preto, že leto bolo riadne akčné. Mladšie deti si opäť užili výlet na chatu na Duchonke, starší chatu vo Veľkom Mederi. Nechýbali výlety po petržalských ihriskách a nezabudli sme ani na predškolákov a predškoláčky, ktorým sme pomáhali pripraviť sa na začiatok školy.

Ak si chcete o lete s Ulitou prečítať viac, kliknite sem - https://www.dobrakrajina.sk/sk/clanok/to-bolo-leto
Medzinárodná mládežnícka výmena s European playwork association prvý krát u nás!

12V auguste sme na dva týždne privítali na Slovensku mladých ľudí z Anglicka, Španielska, Portugalska, Talianska, Maďarska, Slovinska a Nemecka. Účastníkov výmeny bolo spolu s naším tímom 69 a príprava stretnutia bola riadna fuška. Prvý týždeň sme strávili v Tatranskej Lomnici a druhý v Bratislave. Témou výmeny bolo "Care and share for our community - Malými zmenami môžeme dosiahnuť veľké veci", venovali sme sa teda ekologickým témam a tomu, čo môže každý z nás spraviť, aby prispel k lepšiemu životnému prostrediu.

13

Dôležitou akciou bol komunitný deň, počas ktorého ožilo sídlisko Kopčany hrami, spevom, tancom, ale i módnymi trendami z recyklovaných odpadových materiálov. Mladí ľudia spolu s obyvateľmi sídliska upratali detské ihrisko a jeho okolie, predstavili kreatívny spôsob recyklovania, ale najmä sa spoločne zabavili pri hrách, zabubnovali si spolu s kapelou Batucada a tiež predviedli svoj úžasný talent v spoločnej show!

 

11Po dvoch týždňoch strávených v priateľskej a inšpiratívnej atmosfére bolo veľmi ťažké sa rozlúčiť. Nie len, že sme sa navzájom od seba toho veľa naučili, ale vytvorili sme medzi sebou silné priateľstvá, ktoré určite vydržia dlhé roky.