Letná predškolská príprava 2017 - prvý týždeň

Prvý júlový týždeň letnej predškolskej prípravy je úspešne za nami !!!  g_vyroba podkladniciek

Prvý prázdninový týždeň 3. -7.7.2017 sme otvorili dvere klubu pre všetkých predškolákov a predškoláčky ... a spolu sme sa zahrali na školu !!!

Naučili sme sa nové pesničky a básničky, trénovali jemnú i hrubú motoriku, ale i písanie či počítanie na metodicky starostlivo pripravených pracovných listoch. Rozprávali sme sa spolu o ľudskom tele, o rodine, o zvieratách a ďalších zaujímavých témach. Zahrali sme sa na obchod, na rybárov, a dokonca aj na remeselníkov, keď sme spolu vyrábali rôzne praktické pomôcky - pokladničku, peňaženku, či náramky. Na chvíľu sme sa stali aj záhradníkmi, keď sme si posadili žeruchu a celý týždeň sa o ňu pekne starali. A napokon aj kuchármi a kuchárkami, keď sme si spoločne pripravovali olovrant a vypestovanú žeruchu napokon aj spapali. Takto sme sa naučili spoločne stolovať a natrénovali sme veľa samoobslužných činností, ale i umývanie riadu.

galeria1Na záver týždňa sme sa za odmenu za usilovnú prácu  vybrali na výlet. Navštívili sme interaktívnu výstavu o Emóciách v detskej galérii BIBIANA. Dozvedeli sme sa veľa nového, ale aj sme sa dobre zabavili na kolotoči a preliezačkách !!!

Prvého týždňa letnej predškolskej prípravy sa zúčastnilo celkovo 8 detí. Pokračovanie, tj. druhý týždeň letnej predškolskej prípravy bude realizovaný koncom augusta, konkrétne posledný prázdninový týždeň... (aby sa deti už pomaličky naladili na pravidelný školský režim... )           Už sa na nich veľmi tešíme !!!